עמוד זה הינו עמוד של סדרות קצרות אך מרתקות
כל סדרה הינה סדרה מהממת

 הסדרה המרתקת על הספקטרום

תארו לכם ריאיון עבודה בו אתם מפרטים את כל המגרעות שלכם, דייט ראשון שמתנהל רק על ידי מבטים, מפגש חברתי בו אין לכם מושג מתי להצטרף לשיחה, ומה נכון להגיד ומה זה בכלל אומר שהבנאדם שמולך מחייך אליך? כך נראים החיים של זוהר, עמית ורון רון, שלושה צעירים, בסוף שנות העשרים שלהם, המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי.
שלושתם שותפים לדירה ברמת גן- הם לא גאונים, אין להם כישרון יוצא דופן או זיכרון פנומנלי, למעשה הם לא טובים בכלום, אבל הם הגיבורים שלנו ודרכם נחווה את העולם מנקודת מבט מפתיעה מצחיקה והמאוד לא פוליטיקלי קורקט.
דרך נקודת מבטם על החיים, נזכה אנחנו לראות את עצמנו מזווית חדשה, מוזרה ומצחיקה, שתוליד אולי ספקות לגבי העולם "הנורמלי" כמו שאנו רואים אותו. את הסדרה כתבה בהומור, חוכמה ועדינות רבה התסריטאית דנה אידיסיס בהשראת אחיה הצעיר האוטיסט וחבריו, מתוך חשיבות לשמור על השונות והמוזרות שלהם ולהציג אותם כגיבורים מבלי להתייפייף.
הגיבורים שלנו חולקים דירה בעיר הגדולה רמת גן, בדיוק כמו בעולם האמיתי, במסגרת דיור מוגן בלב שכונות רגילות, כשהם מקבלים תמיכה של מדריכה שעוזרת להם בתפקוד היומיומי.

 הסדרה המרתקת אלי כהן
  ****************************
לראשונה מסופר סיפורו של המרגל הבכיר ביותר של ישראל, מפיו שלו עצמו באמצעות הפרוטוקולים האמיתיים של ממשפטו בביה"ד הצבאי בדמשק. פרוטוקולים שהוצלבו ממספר מקורות בישראל ובסוריה בידי יוצרי הסדרה. חומרי ארכיון נדירים ועדים שהכירו את כהן במוסד ובסוריה יחד עם בני משפחתו, מפרטים סיפור מתח, אנושי מבצעי טרגי ומרתק. הסדרה הדוקומנטרית "לוחם 566" מסירה את מרבית צעיפי הסודיות שחיפו למעלה מחמישים וחמש שנה על תיק הריגול של אלי כהן

הסדרה צ'רנוביל

 הסדרה השנים - סדרת מתח מעולה

אם אתם מחפשים דיסטופיה עתידנית, אחת באמת מורכבת ומעניינת, "השנים" ("Years and Years") מבית ה־BBC היא סדרה שאשכרה מעניין לדבר עליה. למעשה יש סיכוי שהיא הסדרה הכי מבריקה שתראו השנה: היא מצליחה להיות קלאסית, אבל היא גם חדשה ומסקרנת ובעיקר לא דומה לשום דבר אחר בטלוויזיה.
הסיפור מתחיל עם משפחת ליון הבריטית בשנת 2019, וממשיך איתה לעתיד שלאחר הטלת פצצה גרעינית: הקוטב הצפוני נמס, בני האדם מאמינים שחיידקים הם תיאוריית קונספירציה ומשבר כלכלי מתקרב. חרף החומרה של האירועים האלה, העלילה מתמקדת דווקא בדרמות האישיות של המשפחה, כשברקע העולם הדיסטופי מאלץ אותה להתמודד עם השלכותיו. כך למשל, האח סטפן, המשמש כיועץ בבנק, מתמודד עם רצונה של בתו להפוך לטרנס – לא טרנס סקסואלית, את זה הוא היה יכול לקבל – אלא טרנס אנושית, מונח שמייצג את הרצון להתנתק מהגוף האנושי ולהפוך לייצוג דיגיטלי נצחי.

בכור הגרעיני הסמוך לעיר פריפיאט ארע פיצוץ. עובדי המקום מנסים להשתלט על האירוע אך ללא הצלחה. האחראים על הכור, ובראשם סגן המהנדס הראשי אנטולי דיאטלוב, מכחישים בכל תוקף כי הכור נפרץ. מד הקרינה המקומי עומד על המספר המקסימלי שלו, המראה מספר נמוך מאוד, ועל כן נוצרת שאננות. הקרינה המדווחת בהתאם לכך נמוכה יחסית. עובדים בכור וכבאים שהגיעו לסייע, כגון וסילי איגנאטנקו, נפגעים מהפיצוץ. הרשויות מנסות להרגיע את הרוחות, ואת ההמונים המובאים לבתי החולים. הפיזיקאי ולרי לגאסוב מגויס לסייע בטיפול באירוע. הוא קורא את התיאור של התאונה ומסיק מייד כי הכור נפרץ. בוריס שצ'רבינה, הממונה מטעם המפלגה ולגאסוב מגיעים לצ'רנוביל. הממונים על הכור, ניקולאי פומין וויקטור בריוחאנוב עדיין הכחישו את העובדה כי הכור נפרץ. באמצעות מד קרינה חדש הם מגלים כי האסון גדול מכפי שחשבו. לגאסוב משכנע את הממונים עליו כי ישנה סכנה חמורה לתושבי האזור. על פי עצתו מסוקים מטילים חומרים כימיים, חול ובור על הכור.

מניפסט
סדרת המתח "מניפסט" עוקבת אחר סיפורם המרתק של נוסעי מטוס 
שנעלם מהעולם לחמש שנים, ולפתע הוא חוזר. הנוסעים ששבו באותו גיל בדיוק בו הם נעלמו ושבתודעתם הם לא נעלמו אלא חזרו מטיסה קצרה ושגרתית, נתקלים בעולם שכבר התאבל ושכח מהם, ושכולם בו גדלו והתקדמו בחייהם. תוך שהם מנסים להבין מה עבר עליהם, הם מחפשים את הדרך לסגור את פער חמש השנים, במטרה להשתלב בחזרה בחייהם הקודמים בתוך סביבתם ובין בני משפחתם.

רכבת הקרח: סיפור רקע
כמו הסרט מ-2013 בכיכובו של כריס אוונס (״קפטן אמריקה״), גם הסדרה של ״רכבת הקרח״ עוסקת בעולם עתידני שבו מדענים שניסו לפתור את משבר האקלים העולמי גרמו בטעות להיווצרות עידן קרח חדש. בעוד בחוץ הטמפרטורות הנמוכות חיסלו את כל אוכלוסיית העולם, אלפי השורדים מתגוררים ברכבת ענקית הנוסעת סביב כדור הארץ בסיבובים.
העלילה מציגה את הבדלי המעמדות בין 1001 קרונות הרכבת. מקדימה, העשירים שקנו כרטיסים ונהנים מעושר של מחלקה ראשונה – אוכל, בידור ושירות אישי. מאחורה, ה״זנבות״, כינוי לאנשים שעלו לרכבת ללא כרטיס במטרה להינצל ממוות בטוח וכעת חיים באשפתות הרכבת. הם מקבלים מנות קטנות של אוכל וכפופים לרצונות השרירותיים של הנוסעים הרשמיים והעשירים.

*****  עקורים *****
הלהיט האוסטרלי "עקורים", שכבש גם את הצופים הישראלים, מבוסס
 על סיפור אמיתי של אישה מקומית שנעצרה לעשרה חודשים במחנה לשוהים בלתי חוקיים במדבר, בגלל רשלנות של מחלקת ההגירה. אלא שהסיפור שהוביל למקרה הדי מטורף הזה - מדהים לא פחות, והוא בכלל לא מסופר בסדרה

הסדרה ידו של האל עונה 1 פרק 1 לצפייה ישירה: שופט מושחת עובר התמוטטות עצבים ומאמין שהאל מאליץ אותו לעלות על מסלול של לקיחת החוק לידיים